Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Bateaux Dubai – panoramiczny rejs z kolacją

Dubai Creek to odnoga Zatoki Perskiej i jednocześnie kolebka historyczna miasta. Już w XVI wieku u ujścia kanału powstała niewielka osada rybacka nazywana Dibei. Dzięki tej naturalnej czternastokilometrowej odnodze Zatoki Perskiej, wioska rozwinęła się w prężnie działający ośrodek handlowy i port przeładunkowy.

Rejs z kolacją w Dubaju musi zatem odbyć się po tej odnodze, a w trakcie 2,5 godzin rejsu zobaczą państwo, w jaki sposób miasto łączy przeszłość z teraźniejszością. Rejs po Dubai Creek pozwala bowiem zwiedzić z poziomy wody północną dzielnicę miasta Deirę z tradycyjnymi arabskimi bazarami, zaś po drugiej podziwiać można nowoczesną architekturę dzielnicy Bur Dubaj. W trakcie rejsu będą państwo mogli przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców, a także zobaczyć odrestaurowany i przekształcony w muzeum dom szejka i dawnego władcy Dubaju Saida al-Maktuma, majestatyczny pałac emira, Dywan z nowoczesnymi, białymi łapaczami wiatru oraz minarety i kopuły Wielkiego Meczetu.

Sam rejs można porównać ze słynnym Bateaux Mouche w Paryżu. Oprócz wyjątkowych widoków oraz doświadczeń zapewniamy także odpowiednio przygotowany i podany posiłek, oraz muzykę na żywo, nastrojowe oświetlenie i szeroki wybór napojów, a także oczywiście wykwalifikowaną obsługę. Wody zatoki są spokojne, dlatego mogą się państwo spodziewać relaksacyjnego rejsu, podczas którego zobaczycie najpiękniejsze widoki na miasto. Istnieje także możliwość skorzystania z okazji i odwiedzenia tradycyjnego arabskiego bazaru, gdzie kupcy sprzedają w dawnym stylu swoje produkty.

Bateaux Dubai – panoramiczny rejs z kolacją