Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dubai Aquarium

Dubaj to unikatowe miasto nie tylko w skali Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale całego świata. Sprawiają to naprawdę wyjątkowe atrakcje w Dubaju. Jedną z nich jest zwiedzanie The Dubai Mall. W tym największym centrum handlowym gdzie mieści się ponad 1200 sklepów i 200 restauracji i kawiarni, znajduje się olbrzymie akwarium o wymiarach 51x20x11 metrów.

Akwarium mieści ponad dziesięć milionów litrów wody, a w środku oglądać możemy ponad 33,000 zwierząt morskich z ponad 200 różnych gatunków, z rekinami i płaszczkami włącznie. Pobyt w akwarium trwa około jednej godziny. Olbrzymie akwarium jest zlokalizowane na trzech kondygnacjach. Już sama szklana ściana o wymiarach trzydziestu metrów zapiera nam dech w piersiach. Na górze przezroczystej tafli znajduje się największa na świecie ściana wideo, która otrzymała trzy tytuły Światowego Rekordu Guinnessa. Na parterze znajduje się tunel przechodzący przez środek gigantycznego akwarium. Śmiałkowie mogą spróbować zwiedzania akwarium od środka. Nie musimy mieć tutaj żadnych specjalnych możliwości. Nurkować mogą już nawet ośmioletnie dzieci. Otrzymamy maskę do nurkowania i wchodzimy się do specjalnej klatki zabezpieczającej, która pozwala zbliżyć się do wodnych drapieżników tak blisko, jak to możliwe, również podczas karmienia.

W akwarium możemy też obejrzeć specjalną multimedialną wystawę Shark Week wykorzystującą ogromny ekran panoramiczny. Chętni mogą też zobaczyć karmienie rekinów, płaszczek, pingwinów, piranii, a także jednego z największych na świecie krokodyli.

zwiedzanie The Dubai Mall największe akwarium