Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzisiejszy Dubaj

Nowoczesny Dubaj to miasto, które łączy w sobie cud współczesnej techniki, a jednocześnie zbudowane zostało niejako na pustyni i oddaje klimat naszego wyobrażenia o egzotycznym bliskim wschodzie. Zwiedzanie Dubaju, na które chcemy państwa zaprosić, rozpoczniemy od wizyty na tarasach widokowych największego wieżowca na świecie. Burj Khalifa został zbudowany w 2009 roku i ma aż osiemset dwadzieścia dziewięć metrów wysokości. Z tej wysokości będą mieli państwo możliwość podziwiania panoramy większej części miasta, a także obejrzenia zatoki i pustyni, która sąsiaduje ze stolicę Emiratów Arabskich. Następnie udamy się do największego centrum handlowego na świecie. The Dubai Maill oprócz możliwości zrobienia zakupów oferuje też możliwość zwiedzania olbrzymiego, bo aż pięćdziesięciometrowego akwarium, w którym ujrzycie państwo wiele gatunków, egzotycznych ryb, a także płaszczki oraz rekiny. W samym centrum handlowym mogą państwo natomiast zakupić ręcznie wykonywane pamiątki i ekskluzywne towary z całego świata.

Trzecim etapem naszej wycieczki będzie Dubai Marina. Nowoczesna dzielnica Dubaju, która otoczona jest kanałami i wodą. Obejrzą też państwo Palm Jumeirah. To największa na świecie, sztuczna wyspa, która zbudowana została na planie palmy, a przez wiele osób nazywana jest wręcz ósmym cudem świata. Nasza pięciogodzinna wycieczka zakończy się wizytą w Souk Medinat Jumeirah, gdzie na żywo będą państwo mogli zobaczyć, prawdziwy, tętniący życiem i pachnący egzotycznymi przyprawami, arabski bazar.

Czas trwania wycieczki około 4-5 godzin.

wycieczka dzisiejszy Dubaj

Źródło: Four Seasons Dubai