Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzisiejszy Dubaj i herbatka w Burj Al Arab

Współczesny Dubaj to miejsce przepełnione nowoczesnością i przepycham. Tradycja przenika się tutaj z najnowocześniejszym technologiami. Najlepszym przykładem jest tutaj najwyższy budynek świata – Burj Khalifa. Powstał w czwartą rocznicę objęcia władzy w Dubaju przez szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma. Zwiedzanie Burj Khalifa, to możliwość zobaczenia pełne panoramy miasta. Sam budynek ma 828 metrów.

Kolejnym etapem naszej wycieczki są wyspy palmowe. To miejsce, którego nie można przegapić. Palm Jumeirah to wyczyn inżynierii, oaza luksusu i rozrywki w zatoce Perskiej. Olbrzymia wyspa jest zbudowana w kształcie banana i jest największą sztuczną wyspą na świecie. Ta olbrzymia konstrukcja o długości i szerokości 5 km, jest większa niż 800 boisk futbolowych. Kilka godzin zwiedzania zakończy wizyta w Burj Al – Arab. Poczęstunek i herbata zostanie połączona ze zwiedzaniem hotelu. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co sprawia, że jest najwyższym budynkiem hotelowym na świecie. Całość, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest niezwykle złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi. Nocą obiekt oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach. Luksus tego miejsca podkreśla fakt, że specjaliści z branży hotelowej rozważali nawet stworzenie dla tego miejsca, dodatkowej gwiazdki hotelowej. Najbardziej luksusowe apartamenty posiadają złote i złocone elementy wyposażenia, a każdy z gości ma osobistego lokaja, który jest do jego dyspozycji przez całą dobę.

Czas trwania wycieczki: około 6-7 godzin (wycieczka poranna)

herbatka w Burj Al Arab dubajźródło: Burj Al Arab Jumeirah