Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Helicopter Tour

Dubaj znany jest z tego, że w mieście panuje wysoka wilgotność oraz zapylenie. Dlatego zwiedzanie miasta jest najbardziej komfortowe i efektywne z lotu ptaka. W tym celu możemy skorzystać z pomocy helikoptera i zafundować sobie wyjątkową wycieczkę, podczas której zobaczymy Dubaj, jakiego nie znamy.

Przelot helikopterem nad Dubajem pozwala nam w pełni cieszyć się imponującą panoramą tego wspaniałego miasta. Możemy też polecieć helikopterem nad pustynią, co pozwoli nam uzmysłowić sobie jej bezmiar i potęgę oraz piękno. Helikopter przeleci także nad sztucznymi wyspami Dubaju. Zobaczymy wtedy unikalny archipelag Wysp Światowych. Budowa archipelagu The World, czyli trzystu sztucznych wysp usypanych z piasku wydobywanego z dna Zatoki Perskiej – rozpoczęła się w 2003 roku. Choć archipelag jest cały czas w budowie, to już imponuje swoim rozmachem. Możemy też przelecieć nad wyspą Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis. Sztuczna wyspa w kształcie palmy ma średnicę pięciu kilometrów i łączną linię brzegową przekraczającą 75 kilometrów.

Zobaczymy też Palm Jumeirah i Atlantis the Palm Hotel. Przelot nad Dubajem pozwala nam zobaczyć to miasto z zupełnie innej perspektywy. Zobaczymy najwyższy budynek na świecie, a także zabytkowe Al Fahidi i historyczne wieże wiatrowe. Przewodnik na żywo będzie nam opowiadał o oglądanych widokach, a my będziemy mogli zadać mu dowolne pytanie. W trakcie całego przelotu możemy wykonywać zdjęcia, które upamiętnią ten niesamowity lot i pozwolą zachować cudowne ujęcia największych i najwspanialszych budynków świata.

Lot trwa około15 minut.

przelot helikopterem nad dubajem

Źródło: Burj Al Arab Hotel, Dubaj