Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Odkryj Al Ain

Emiraty Arabskie każdemu z nas kojarzą się z Dubajem. To piękne, nowoczesne miasto, pełne niesamowitych atrakcji. Jednak jeśli znudzi wam się chodzenie po galeriach handlowych i wylegiwanie nad brzegiem basenu, to czas na zwiedzanie Al Ain.

Hasło „Odkryj Al Ain” wiąże się z podróżą na pustynie. Jednak nie jest to odległość przesadnie duża. Wycieczka nasza trwać będzie od sześciu do maksymalnie siedmiu godzin. Miasto Al Ain zwane jest też miastem ogrodów. Nazwa pochodzi stąd, że mimo iż sam ośrodek leży w środku pustyni, to miejscowość obfituje w oazy, parki, a praktycznie każda ulica wysadzana jest drzewami. Dla samych mieszkańców Emiratów miejsce to jest szczególne, gdyż to tam urodził się Szejk Zayed zwany „Ojcem Narodu“. Doprowadził on do zjednoczenia pojedynczych emiratów i powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwiedzając miasto możemy oczywiście zobaczyć dom rodzinny Szejka Zayeda oraz odwiedzić Al Ain Palace Museum, gdzie znajduję się ekspozycja wiele mówiąca o zwyczajach, rozrywkach, a przede wszystkim samej historii rodziny królewskiej. Pozwoli nam to przyjrzeć się Emiratom Arabskim z innej perspektywy. Poznać kulturę oraz sztukę i tradycje tego państwa. Na terenie samego miasta możemy też odwiedzić wykopaliska archeologiczne, gdzie poszczególne stanowiska mają nawet pięć tysięcy lat. Ostatecznie przyjdzie nam się spotkać z wielbłądami, które odgrywały i nadal odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu obywateli Emiratów Arabskich i oczywiście zobaczyć imponujący fort Jahili.

Czas trwania wycieczki: około 6-7 godzin

wycieczka zwiedzanie al ain