Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Platinum Safari

Bezkrwawe safari samochodem jest zawsze jedną z największych atrakcji każdego pobytu w pustynnym kraju, a Zjednoczone Emiraty Arabskie, które poza największymi metropoliami są tak naprawdę niemal nietknięte przez człowieka, to miejsce znakomicie nadające się do tego typu wycieczek. Wystarczy tylko opuścić granice miasta, by zatopić się w zupełnie innym świecie. 

Safari Platinum

Wycieczka Platinum Safari to wycieczka po pustyni w Dubaju, która trwa pół dnia. Rozpoczyna się we wczesnych godzinach popołudniowych i kończy się wieczorem, kiedy temperatura na pustyni zaczyna mocno spadać, robi się ciemno, a wiele zwierząt szuka schronienia i przestaje być aktywne.
Zwierzęta pustyni to naprawdę ciekawy temat. Podgląda się je z mercedesa G-wagon, pojazdu kultowego dla osób przemierzających trudne drogi i bezdroża. Tutejsza fauna nie jest przyzwyczajona do człowieka, co oznacza, że jego widok nie jest dla niej sygnałem zagrożenia. Nie ma tu kłusowników, a cały obszar, na którym przebiega wycieczka, to teren Dubai Desert Conservation Reserve, specjalnego parku krajobrazowego. Zaskoczeniem dla wielu uczestników safari jest to, że na pofałdowanych wydmach zobaczyć można masę różnego rodzaju rogacizny, przede wszystkim kóz, chociaż na horyzoncie nie widać niczego, czym mogłyby się pożywić. 

Zakończenie dnia to romantyczna kolacja składająca się z sześciu wykwintnych dań. Można się nią delektować albo w tradycyjnym namiocie beduińskim wypełnionym pięknymi dywanami i poduszkami, albo w arabskim majlisie, czyli domu spotkań, gdzie spotykali się zawsze ze sobą kupcy i wędrowcy.

platinum safari dubaj

Źródło: Al Maha, a Luxury Collection Desert Resort & Spa, Dubai