Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

EXPO 2020 DUBAI

 

Największy spektaktl świata EXPO 2020/2021 w Dubaju

Światowa Wystawa Expo to ogromna międzynarodowa wystawa, której celem jest pokazać kształtujące przyszłość innowacje, zaprezentować osiągnięcia poszczególnych krajów oraz promować wymianę kulturową. Budynki oraz produkty, które po raz pierwszy zaprezentowano na Światowych Wystawach Expo to między innymi Wieża Eiffla, budynek Space Needle w Seattle, maszyna do pisania, telewizor, a nawet ketchup Heinz. Do chwili obecnej Światowa Wystawa Expo organizowana była przez 33 miasta, począwszy od Londynu po Osakę, a teraz również Dubaj.

 

 

Mogą być Państwo częścią historii biorąc udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które będzie mieć miejsce w Dubaju w datach 20 października 2020 - 10 kwietnia 2021.

 

Tegoroczna wystawa będzie przełomowa - po raz pierwszy w historii Światowej Wystawy Expo każdy kraj będzie mieć swój własny pawilon. Wedle oczekiwań udział weźmie 25 milionów odwiedzających, z czego 70% to międzynarodowi goście.

 

Pawilony narodowe dają możliwość zaprezentowania tego, co najwspanialsze w kulturze danego kraju, będą mieścić także specjalnie wydzielone strefy hotelarsko-gastronomiczne. Każdy z krajów będzie starał przedstawić się w wyjątkowym świetle, a ich pawilony będą nowatorskimi, imponującymi miejscami zaprojektowanymi przez najlepszych architektów.

 

 

Wśród pawilonów znajdziemy także Pawilon Polski, którego tematem przewodnim jest kreatywność inspirowana przez naturę
Będzie to konstrukcja przypominająca drzewo, która odwołuje się do licznej migracji ptaków z Polski do świata arabskiego, odkrywa różnorodne globalne powiązania tego kraju, jak również jego rolę jako wiodącego producenta towarów. Architekt: WXCA - wielokrotnie nagradzane polskie biuro projektowe.

 

 

Oprócz pawilonów poszczególnych krajów będzie można zwiedzać także pawilony tematyczne - np. Pawilon Zrównoważonego Rozwoju, gdzie można poznać innowacyjne światowe projekty, które wytyczają nowe ścieżki zrównoważonego rozwoju i ułatwią zrozumienie i podjęcie zachowań chroniących naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Inny przykład to np. Pawilon Mobilności, gdzie można przyjrzeć się jak wygląda przemieszczanie się ludzi, towarów i współczesnych rozwiązań i pomysłów.

 


Podsumowując:

192 olśniewające pawilony krajowe, gdzie odkryją Państwo świat kultury, rozrywki, innowacji i pomysłów.

Ponad 60 wydarzeń, pokazów i parad na żywo, codziennie. Światowej klasy wykonawcy i artyści wykreują niewiarygodne i zdumiewające chwile, a towarzyszyć im będą twórcy i innowatorzy wprowadzający magię w życie poprzez parady i festiwale.

 

Więcej niż 200 puntków gastronomicznych z całego świata, którzy będą częstować przysmakami kulinarnymi ze wszystkich zakątków globu, a przygotowane przez najbardziej cenionych szefów kuchni.

 

 

 

Aby wziąć udział w imprezie, należy posiadać jedną z pięciu wejściówek.

Z przyjemnością pomożemy w ich zdobyciu, zapewnieniu zakwaterowania na czas pobytu oraz lotów na miejsce.