Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dubaj nocą

Wycieczka jednodniowa - Dubaj nocą

Niektóre miasta dopiero wraz z nastaniem nocy są w stanie ujawnić przed nami swoją prawdziwą naturę i tak jest właśnie w przypadku Dubaju – prawdziwie zjawiskowej wizytówki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie zwiedzanie Dubaju nocą pozwala na skonfrontowanie naszych wyobrażeń o tym mieście ze stanem faktycznym. Podczas nocnego zwiedzania można też odkryć piękno Dubaju, o którym czasem zapominają autorzy przewodników.

Nocne zwiedzanie rozpoczyna się zawsze na promenadzie w Dubaj Marina, gdzie można w jednym miejscu zobaczyć nie tylko port z luksusowymi jachtami, ale również apartamenty mieszkalne i imponujące budynku handlowe. To jedno z tych miejsc, które znakomicie obrazują Dubaj w miniaturze, a co za tym idzie – znakomity pretekst do tego, by kontynuować wycieczkę poszukując jeszcze większej liczby osobliwości.

Kolejnym punktem jest Palm Jumeirah – sztuczna wyspa o kształcie palmy, po której można poruszać się przede wszystkim kolejką jednotorową. Turyści znajdą czas na zdjęcia przy hotelu Atlantis The Palm – jednego z najsłynniejszych nie tylko na samej wyspie, ale i w całym Dubaju. Już po zwiedzeniu wyspy, gdy nocne życie w Dubaju rozkwita w pełni, można stanąć przed budynkiem Buri Al. Arab. Nie pojawia się on zresztą podczas zwiedzania przez przypadek, ten hotel, którego kształt przypomina żagiel, zasługuje bowiem na miano znaku rozpoznawczego miasta. Jest zresztą punktem odniesienia dla każdego turysty, który zagubił się nieco podczas wycieczki. Nocna wycieczka nie może też pominąć dzielnicy Al. Barsha, w niej zaś meczetu uznawanego zgodnie za jedno z największych architektonicznych arcydzieł świata. Potem można udać się już pod Buri Khalifa – największy budynek na świecie dumnie górujący nad miastem i przypominający o jego wyjątkowości.

Poznanie Dubaju w ciągu jednej tylko nocy nie jest oczywiście w pełni możliwe. Wycieczka pozwala jednak na zrobienie istotnego kroku w kierunku zrozumienia tak miasta jako całości, jak i tego, co może nam ono zaoferować. Po jej odbyciu, Dubaj już nigdy nie będzie dla nas taki sam.

wycieczka z przewodnikiem dubaj nocą