Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Heritage Safari

Dziś Dubaj kojarzy się nam przede wszystkim z luksusem, pięknem wielopiętrowych budynków i budowlami, które potwierdzają, że nowoczesność może iść w parze z architekturą na wysokim poziomie. A jaki był Dubaj pół wieku temu? Jeśli mają Państwo ochotę przekonać się o tym, z przyjemnością go Państwu pokażemy. Wycieczka trwa pół dnia, a niezapomniane wrażenia towarzyszą turystom przez lata.

Już sama podróż na safari w Dubaju może zapierać dech w piersiach. Tym razem porzucimy współczesne środki transportu zapraszając turystów do otwartego Land Rovera z roku 1950. Trasa nie jest na tyle długa, aby się zmęczyć, czas jej trwania jest jednak wystarczający do tego, aby poczuć przyjemność z jazdy. Jej kresem jest rezerwat przyrody, który pozwala na podziwianie egzotycznych zwierząt i ptaków w ich naturalnym środowisku. Nie każda grupa turystów ma okazję zobaczyć tych samych przedstawicieli lokalnej fauny, każda jednak może liczyć na niezapomniane przeżycia.

Finalnym punktem wyprawy jest Bedouin Rotal Desert. To właśnie tu, oświetlana przez tradycyjne lampy i podawana przy dźwiękach lokalnej muzyki arabska kawa smakuje najlepiej. Tu też można odpocząć, zebrać myśli i chłonąć specyficzny klimat otoczenia tak odmiennego od tego, co proponuje nam nowoczesny Dubaj. Ostatnią zaplanowaną atrakcją jest kolacja na pustyni w Dubaju jedzona pod gwiazdami. To okazja nie tylko na skosztowanie lokalnych potraw, ale i na dowiedzenie się czegoś więcej na temat sztuki kulinarnej rodzącej się w tak trudnych warunkach.

Czas trwania wycieczki: pół dnia

wycieczka heritage safari dubaj