Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Musandam - Dibba

Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca, wspaniałe góry i cudowny podwodny świat, wybierz się z nami do Dibbu - małego miasteczka na półwyspie Musandam, które jest najbardziej wysuniętą na północ częścią Sułtanatu Omanu.

Wycieczka w góry z Dubaju to możliwość zobaczenia wiosek rybackich umieszczonych między morzem a górami, nurkowanie z płetwami i maskami w pięknej zatoce, a jeśli będziemy mieli szczęście - będziemy pływać z delfinami i opowiemy znajomym o podróży na tajemniczy półwysep Musandam, co tłumaczy się jako Kraina Fiordów.

Musandam to gubernatorstwo Omanu, położone w najbardziej wysuniętej na północ części Półwyspu Arabskiego. To niezwykłe miejsce, wszędzie są dwa horyzonty: góry wystrzelone z wody i morza. Krajobrazy w miejscach przypominają Półwysep Skandynawski, dlatego Musandamowie często nazywani są „Arabską Norwegią”. To niezapomniane wakacje na komfortowo wyposażonym drewnianym statku Dow. Podczas całej wycieczki będą oferowane: napoje bezalkoholowe, herbata, owoce (bar z napojami alkoholowymi za opłatą).

Zobaczysz:

  • majestatyczne góry północnego Omanu, 
  • przestrzenie wód Oceanu Indyjskiego
  • labirynty krętych zatok,
  • zatoki ze stromymi brzegami,
  • jeśli masz szczęście, to delfiny i żółwie morskie.

Podczas postoju w lagunie można zapoznać się z florą i fauną podwodnego świata tego dzikiego zakątka przyrody. Rejs Musandam Oman zapewni wyjątkową okazję do zobaczenia: różnorodności ryb tropikalnych, skomplikowanych muszli, koralowców we wszystkich kolorach tęczy. Świetny lunch jest wliczony w cenę wycieczki.

wycieczka z dubaju Musandam - Dibba