Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Poranne Safari & Sand Boarding

Dubaj to przede wszystkim gigantyczna metropolia o globalnym zasięgu, jeśli chodzi o wpływy biznesowe oraz kulturalne. Dla turysty jednak równie wielkie, a czasami jeszcze większe znaczenie ma otoczenie miasta. Jego unikatowe usytuowanie jest niesamowitym wręcz atutem, chociaż czasami sprawia też problemy. Nie jest niczym niespotykanym, kiedy autostrady łączące miasta regionu są zasypywane przez piasek. Zjawisko to pozwala zrozumieć, jak ciekawym żywiołem potrafi być zwykły piasek. Wycieczka Safari w Dubaju to eksploracja pustynnej twarzy Dubaju.

Doświadczyć pustyni

Poranne Safari & Sand Boarding jest wycieczką wyjeżdżającą niedaleko za miasto. Pustynie z charakterystycznymi czerwonymi piaskami zaczynają się niemal zaraz po minięciu ostatniego drapacza chmur. Okazuje się, że w kilka chwil można znaleźć się w zupełnie innym świecie. Warto dodać, że poranne godziny wycieczki to nie przypadek, bo w godzinach południowych i popołudniowych żar na pustyni jest dla Europejczyka nie do zniesienia. 

Sand Boarding Dubaj

Wycieczka ma dwa główne punkty. Pierwszym z nich jest poznanie zwierząt pustyni, w tym przede wszystkim wielbłądów. Można też na nich pojeździć. Jest to unikalne doświadczenie i co ciekawe, bardzo różne od jazdy konnej.

Drugim elementem wycieczki jest Sand boarding. Ten nowy sport ekstremalny polega na wykorzystaniu sypkości wydm w taki sposób, by mknąć po nich trochę jak narciarz na nartach, a trochę jak surfer na fali morskiej.

Powrót z wycieczki około południa, czas trwania około 3-4 godziny

poranne safari i sand boarding dubaj