Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Poznaj Abu Dhabi

Dziś mówiąc o Zjednoczonych Emiratach Arabskich wspomina się przede wszystkim o wyjątkowym Dubaju. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne miasto, które zasługuje na jego odwiedzenie. Także Abu Dhabi – stolica państwa – jest miejscem niezwykłym, Ty zaś możesz się o tym przekonać w czasie jednodniowej wycieczki.
Wycieczka z Dubaju do Abu Dhabi wiedzie przez piękny port Jebel Ali znajdujący się w północno-zachodniej części miasta, już sam dojazd na lotnisko dostarcza więc wielu wrażeń. Sama podróż do Abu Dhabi nie jest przy tym wcale długa, już po dwóch godzinach można więc cieszyć się widokiem naftowej stolicy – miasta wielkich pieniędzy i równie dużych kontrastów.
Odkryj Abu Dhabi i zakochaj się w niezwykłych drapaczach chmur. To właśnie one przyciągają wzrok tuż po pojawieniu się w mieście, one też pozostają jednym z najsilniejszych doznań już po zakończeniu wizyty. Podczas wycieczki nie ograniczymy się jednak do podziwiania największych budynków świata. Nie zapomnimy także o Wielkim Meczecie – jednej z największych budowli o przeznaczeniu religijnym, jaka powstała w państwach świata muzułmańskiego. Nie zapomnimy także o Corniche do Heritage Village, a więc projekcie polegającym na zrekonstruowaniu tradycyjnej lokalnej wioski po to, aby przypomnieć sobie, czym było dzisiejsze Abu Dhabi zanim odkryto tu ogromne pokłady ropy. Wycieczka trwa sześć lub siedem godzin, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby ją rozszerzyć po to, by zobaczyć Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli współczesnego świata.

wycieczka zwiedzanie abu dhabi