Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pustynne Safari & Kolacja BBQ

Dubaj to prawdziwe miasto paradoksów. Z jednej strony, jest to wielka metropolia pełna stali i szkła, a z drugiej strony, wystarczy tylko zrobić kilka kroków poza jego centrum, by stanąć oko w oko z jego beduińskimi tradycjami oraz niedostępnością pustyni. Pustynne safari Dubaj połączone z kolacją BBQ to znakomita okazja, by w czasie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zobaczyć także bardziej naturalną odsłonę tej ziemi.

Miejscowe tradycje i niecodzienne atrakcje

Wycieczka trawa około pięciu godzin i zaczyna się w godzinach wieczornych. Jest to wyjazd na pustynię, więc wybranie wcześniejszej godziny byłoby dla zagranicznych turystów zbyt dużym wyzwaniem.

Pierwszym etapem wycieczki jest dotarcie do największej wydmy pod Dubajem. Ogląda się z niej zachód słońca. Jest to naprawdę nietypowe zjawisko, ponieważ słońce ześlizgujące się nad złoto-czerwonymi piaskami pustyni samo także ma mocno krwisty kolor, przez co takiego widoku nie zobaczy się nigdzie indziej.

Dalsza część wycieczki już po zmroku skupiona jest na miejscowej tradycji. Obóz Beduinów w Dubaju pozwala nam zobaczyć wielbłądy, a nawet się na nich przejechać. Rozpalane są wielkie ogniska i organizuje się pokazy tańca brzucha. Jest to zupełnie inna sztuka, niż większość turystów to sobie wyobraża. W tym samym czasie na grillu pieczone są różne rodzaje mięs, które czekają potem na turystów.

W czasie wycieczki można też wykonać nietrwały tatuaż z henny oraz zapalić fajkę wodną. Mieszanki tytoniów stosowane przez tutejszą ludność są naprawdę imponujące i nie można ich spotkać nigdzie indziej na świecie. Nie są eksportowane.

Czas trwania wycieczki:  4-5 godzin

pustynne safari dubaj kolacja bbq