Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rejs Dhow’em z kolacją

Dubaj znany jest przede wszystkim ze swojego przepychu i drapaczy chmur. Niewiele osób wie, że posiada on także swoją bardzo romantyczną stronę i nie chodzi tutaj wcale o drogie, ekskluzywne sklepy z biżuterią. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest jego nadmorskie położenie, czyli zatoka Creek Dubai, na której urządzany jest rejs żaglówką w Dubaju dla wszystkich chętnych turystów. 

Żaglowcem pod gwiazdami

Rejs po Dubaju na Creek Dubai odbywa się przepięknym żaglowcem pasażerskim, więc nie trzeba się bać, że jakiekolwiek wygody nie będą zapewnione. Jeśli bowiem cokolwiek jest w Dubaju gwarantowane, na pewno jest to właśnie luksus.

Rejsy odbywają się przez cały dzień, ale największą atrakcją są te z nich, które rozpoczynają się już po zmroku. Rozwija się wtedy niesamowita atmosfera wynikająca ze zderzenia dwóch diametralnie różnych światów. Z jednej strony są fale morskie, na których unosi się drewniany okręt, a z drugiej strony, w tle rejsu, mrugają gwiazdy będące tak naprawdę światłami z wieżowców. Wrażenie jest piorunujące także dlatego, że miasto jest swoistą wyspą na morzu piasku, co oznacza, że w jego otoczeniu nie ma zbyt wielu świateł i w ten sposób oświetlone części nieboskłonu są prawdziwym dziełem sztuki.

2 godziny w romantycznej atmosferze

Wycieczka po zatoce jest niesamowicie romantycznym przeżyciem, które warto polecić każdemu. Trwa około 2 godzin, odbywa się na osłoniętym akwenie, więc nikomu nie grozi choroba morska. Również nie musimy martwić się o prowiant, ponieważ dla gości przygotowano otwarty bufet prezentujący potrawy regionalne.

Rejs Dhow’em z kolacją dubaj