Akceptuję

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Sześć Emiratów

Emiraty Arabskie, choć powszechnie kojarzą się nam praktycznie tylko z Dubajem, mają turystom do zaoferowania znacznie więcej.

Zwiedzanie Emiratów Arabskich zapoczątkuje wycieczka z Dubaju. W jej trakcie będą państwo mogli dostrzec, jak zróżnicowanym krajem są Emiraty i jak obok siebie egzystuję najnowocześniejsza technologia oraz architektura, a jednocześnie tradycyjne formy życia i egzystencji. Ten kontrast pozwoli nam lepiej zrozumieć specyfikę i fenomen tego państwa i dostrzec tę prawdziwą tradycję, kulturę i tkankę społeczną Emiratów Arabskich, która została niejako ukryta w cieniu galerii handlowych i nowoczesnych biurowców. Sama podróż zacznie się oczywiście od wyjazdu z Dubaju, aby skierować nas w stronę Sharjah. Mijając jezioro Khalid, będziemy mieli też okazje stocznie tradycyjnych arabskich łódek, którymi od wieków mieszkańcy tych ziem poruszali się pod wodach pobliskich mórz. Kolejnym punktem wycieczki jest Ajman, gdzie znajduję się słynne muzeum, które jest prawdziwą skarbnicą zabytków archeologicznych, znalezionych na obszarze dzisiejszych Emiratów Arabskich. Będą też państwo mieli okazję, zobaczyć pałac Szejka oraz ujrzeć, największą stocznię w tym kraju. Dotrzemy też do granicy pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi oraz Omanem i na półwysep, gdzie będzie okazja, zobaczyć jak wygląda piątkowy targ w tej części świata. Na sam koniec wycieczki i niejako na jej podsumowanie, zaprosimy państwa na wyśmienity lunch, który zaserwuje nam restauracja w Royal Beach Hotel.

Czas trwania wycieczki: około 7-8 godzin

wycieczka jednodniowa zwiedzanie emiratów arabskich